Cinsiyet Eşitliği / Sosyal Aktiviteler
Disable Preloader


Sosyal Aktiviteler

Cinsiyet Eşitliği

Geçmişten bu yana her kültürde kadın ve erkeğe biçilen rollerde farklılıklar mevcuttur. Ancak günümüz dünyasında bu farklılıkları tek bir potada eritmek için büyük hareketler başladı. Bu eşitlik hareketlerinde ise en ulvi görev siz değerli ailelere ait.

Çocuklar siz anne babalarının ellerinde şekillenir, sizden gördükleri tutum ve davranışları hayatlarının ilk eğitimleri olarak alırlar. Anne ve babanın ev içindeki rolleri çocuklarda kadın-erkek algısını yapılandırır. Doğru örnek olmak ve eşitlikçi bir eğitim vermek sizin elinizde.

Anne ve babaların yetiştirdikleri çocuklar bireyleri, bireyler aileleri, aileler toplumları ve toplumlar da koskoca bir dünyayı oluşturur. Kendine her anlamda yetebilen, vicdanlı ve adil bireyler yetiştikçe de toplum gelişir. Yarattığımız bu dünyada şiddet, eşitsizlik, haksızlık ve özgürlüğü kısıtlanan bireyler olamaması için gelin elimizden geleni yapalım.

Ebeveynler olarak nasıl bir yol izleyeceğinizle alakalı aklınızda soru işareti varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın çocuklarınızın hayat boyu öğretmenleri siz ebeveynlersiniz.

Psk. Ayça Çınaroğlu